Вашингтон оголосив нагороду $10 млн за інформацію щодо фінансування бойовиків ХАМАС

Державний департамент США оголосив нагороду $10 млн за інформацію щодо міжнародних механізмів фінансування бойовиків ХАМАС. Ці дані хочуть використати для позбавлення бойовиків підтримки.

Про це повідомляє на сайт відомства.

У повідомленні Держдепу зазначається, що слідчим необхідна інформація про фінансових посередників ХАМАС. Наводиться коротка інформація про них, а також компанії, з якими вони пов’язані.

Винагорода може надаватися за інформацію про джерела доходу ХАМАС, його ключові механізми фінансування. Кошти отримають також ті, хто надасть дані про донорів або посередників, злочинні схеми за участю членів і прихильників терористичної організації, про компанії, які їм належать.

У повідомленні Держдепу йдеться, що нагорода є частиною програми “Винагороди за правосуддя”. Її запустили в 1984 році. З тих пір, було виплачено понад $250 млн більш ніж 125 людям по всьому світу. Вони надали корисну інформацію, яка допомогла усунути загрози національній безпеці США.

У США ХАМАС визнали іноземною терористичною організацією 1997-го.

На днях у місті Бейрут в Лівані загинув заступник голови ХАМАС Салеха аль-Арурі. Терористичне угруповання підтвердило його загибель і звинуватило Ізраїль. Ймовірно, Салех аль-Арурі був атакований ізраїльським дроном у Бейруті. Ліванські ЗМІ опублікували відео, начебто з місця подій.

Нагадаємо, 7 жовтня ХАМАС напав на Ізраїль. 22 листопада сторони домовилися про тимчасове припинення вогню в Секторі Газа в обмін на звільнення заручників.

Першу групу із 24 людей звільнили 24 листопада. До неї увійшли 13 громадян Ізраїлю та 11 іноземців. Їх доправили до лікарень в Ізраїлі і дозволили побачитись з рідними.

1 грудня ХАМАС порушив угоду про припинення вогню і обстріляв територію Ізраїлю ракетами. Вперше з 24 листопада в Тель-Авіві оголосили повітряну тривогу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.