ЗСУ дроном-камікадзе знищили російську важку вогнеметну систему “Солнцепьок” (Відео)

Бійці підрозділу “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка знищили російську ТОС-1А “Солнцепьок” біля села Райгородка, що на межі Луганської та Харківської областей.

Уразили важку вогнеметну систему за допомогою FPV-дрона. “Солнцепьок” вибухнув навіть попри те, що був накритий решіткою, яка мала би захистити його від безпілотників.

Відео вдалої роботи оператори дронів оприлюднили у мережі.

Сімейство російських важких вогнеметних систем залпового вогню “Солнцепьок” стріляють 220-мм запалювальними або термобаричними боєприпасами.

Термобаричні боєприпаси мають велику руйнівну силу, але застосування такої техніки обмежується багатьма факторами. “Солнцепьок” не дуже ефективний на відкритому просторі. Також стріляють на невелику відстань, у порівнянні з іншими системами залпового вогню, до 6 км. Машині для запуску ракет потрібно в’їхати в зону ураження артилерією та ПТРК, що наражає екіпаж на велику небезпеку.

Система має великі розміри і перевозить 24 надзвичайно вибухонебезпечних боєприпасів, що дуже слабко захищені.

Нагадаємо, на початку червня ЗСУ за один день знищили дві важкі вогнеметні системи ТОС-1А “Солнцепьок”. Одну із них уразили під Бахмутом, а іншу – на Запорізькому напрямку біля Великої Новосілки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.