ЗСУ за день знищили одразу два російських «Солнцепьоки» (Фото)

Лише за вчора українським захисникам вдалося знищити дві одиниці дуже небезпечного російського озброєння. Йдеться про важкі вогнеметні системи ТОС-1А «Солнцепек». Повідомляється, що одну термобаричну систему було знищено під Бахмутом. Інший «Солнцепек» був ефектно уражений українською артилерією на Запорізькому напрямку біля Великої Новосілки. Фото знищення ТОС-1А було опубліковано самими українськими воїнами:

Примітно, що цей «Солнцепек» був уражений снарядом з американської САУ М109А6 Paladin. На фото видно, як після потрапляння снаряду, у російської вогнеметної системи починають детонувати термобаричні снаряди, заливаючи все вогнем на десятки метрів.

Варто також зауважити, що про втрати «Солнцепьоків» чомусь мовчить російська пропаганда. Хоча, як бачимо на прикладі знищеного ТОС-1А, саме на Запорізькому напрямку, де йдуть важкі бої, росіяни несуть катастрофічні втрати від української артилерії.

Натомість, російські пропагандисти активно і в різних ракурсах поширюють фото та відео лише одного нещодавнього бою, де українські захисники справді втратили кілька одиниць техніки.

При чому, техніка отримана ЗСУ від західних союзників, виконала своє головне призначення: зберегла життя нашим військовим. Адже, крім кількох одиниць пошкодженої техніки, росіянам прозвітувати більше нема про що: українські захисники залишилися живими. З цього приводу слушно пишуть у СтратКомі ЗСУ.

Нагадаємо, російська армія має невелику і обмежену кількість систем «Солнцепек». «Військовий Кур’єр» раніше вже повідомляв про втрати окупантами кількох таких термобаричних установок. І очевидно, російському командуванню їх нічим замінити. Адже, російський ВПК, обмежений санкціями не в змозі виробляти навіть мінімальну кількість сучасного озброєння.

Натомість, Україна отримала понад тисячу одиниць сучасної бронетехніки від союзників. Тому, втрата кількох з них є неприємним, але не критичним фактом. Тим більше, що українське військо забезпечується щораз більш новими і сучасними зразками техніки. А окупанти змушені розконсервовувати все більш старі і малопридатні види озброєння.