ЗСУ розвивають успішний прорив лінії оборони росіян у двох напрямках

ЗСУ прорвали першу лінію оборони росіян на півдні України і розширюють фронт прориву у дві сторони. Також українські військові знищують частини ворога, які прикривали відступ військ рф за другу лінію оборони.

Про це розповів командувач угрупуванням “Таврія” Олександр Тарнавський в інтерв’ю британській газеті Guardian.

Із трьох ліній оборони на південному фронті росія витратила 60% сил на обладнання першої з них. Лише по 20% – на дві інші. Через це українська армія так довго не могла прорвати першу лінію оборони окупантів. У її складі були суцільні мінні поля, які прострілювалися артилерією. Тому українським захисникам доводилося вночі вручну розмінувати загородження і лише тоді наступати.

На розмінування територій витратили більше часу, ніж очікували. При цьому, складніше давалася евакуація поранених, що теж ускладнювало просування ЗСУ.

“Кремль не очікував, що ЗСУ прорвуть першу лінію”, – відзначив Тарнавський.

За першою лінією оборони йде простір, де самі ж росіяни мають переміщувати свої підрозділи, тому їх мінні поля вже не такі щільні.

Важливічть прориву першої лінії оборони росіян у Запорізькій області відзналичи і аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). За їхніми даними друга лінія оборони може бути відносно слабшою, ніж перша лінія в цьому районі. Позиції там, ймовірно, займають 22-га та 45-та бригади спецназу рф.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.