ЗСУ використовують іранські 152-мм снаряди (Фото)

На озброєнні українських військових з’явились 152-мм боєприпаси іранського виробництва.

Фото з іранськими снарядами у мережу виклали самі військові.

Згідно з маркуванням на снаряді — він виготовлений минулого року. Написи на ящиках теж свідчать, що боєприпаси були виготовлені у 2022 році.

Снаряди калібру 152-мм використовуються на самохідних гаубицях “Акація”, “Мста-С”, “Гіацинт-С”, буксированих гаубицях “Гіацинт-Б”, “Мста-Б”, “Д-20”. Тобто їх застосовує вся українська пострадянська артилерія.

Для України було критично важливо перейти на калібр НАТО — 155-мм, оскільки західні союзники змогли б передавати нам власні запаси. Натомість зараз Київ вимушено скуповує залишки радянського озброєння поступово переводячи армію на новий калібр.

Раніше в Україні вже помітили іранські 122 мм уламково-фугасні снаряди для гаубиць Д/30 та САУ 2С1 “Гвоздіка”.

Наразі не відомо, як ці боєприпаси опинилися на озброєнні Збройних сил України. Військові аналітики кажуть, що вони могли нелегально доправлятися з Ірану єменським повстанцям і по дорозі були перехоплені спецслужбами США та передані Україні.

Існує також ймовірність, що Україна отримала ці снаряди через треті країни, які купували їх для власних потреб. Зрештою це може бути трофей ЗСУ із захоплених нещодавно позицій РФ.

Як добре відомо, росіяни вже давно використовують не тільки іранські БПЛА, а й снаряди для артилерії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.