ЗСУ використовують на фронті гранати із Сербії (Фото)

Сербські 30-мм гранати М93П1 почали використовувати Збройні сили України на фронті.

Боєприпаси виготовлені компанією “Слобода” у лютому нинішнього року.

Серби намагалися приховати походження боєприпасів, змінивши свій заводський код із SČ на AA. Це свідчить про те, що виробник знав покупця своєї продукції.

Фото сербських боєприпасів українські військові опублікували у соцмережах.

Гранати підходять для радянського станкового автоматичного гранатомета АГС-17 (“Пламя”) та його сучасних модифікацій. З допомогою цієї зброї можна уражати ворожу піхоту, яка знаходиться у окопах або у ярах чи за схилами.

У Сербії такі гранати використовуються з автоматичним гранатометом М93 (“Застава”). Боєприпас може уражати піхоту на відстані до 1700 м, а також легкі броньовані засоби бою на дистанціях до 1000 м.

Подібні гранати використовуються і в країнах НАТО.

Нагадаємо, українські захисники використовують на фронті 120-мм осколково-фугасні міни, які виготовила Сербія. Про це свідчать фотографії, зроблені самими українськими військовими. На світлинах також можна роздивитися не лише боєприпаси, а й їхнє маркування.

Президент Сербії Олександр Вучич не заперечував щодо постачання сербських озброєнь Україні. Водночас, Сербія не мала наміру допомагати Росії обходити західні санкції, реекспортуючи заборонені товари. Про це сербський президент сказав в інтерв’ю виданню Financial Times. Йому відомо, що боєприпаси і зброя, що випускаються у Сербії, через посередників потрапляють в Україну.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.