Сербія готова продавати зброю Україні та не допомагатиме Росії обходити санкції – Financial Times

Президент Сербії Олександр Вучич не заперечує щодо постачання сербських озброєнь Україні. Водночас, Сербія не має наміру допомагати Росії обходити західні санкції, реекспортуючи заборонені товари.

Про це сербський президент заявив в інтерв’ю виданню Financial Times. Він сказав, що йому відомо, що боєприпаси і зброя, що випускаються у Сербії, через посередників потрапляють в Україну.

«Чи можливе, що таке відбувається? Не маю сумніву, що таке може відбуватися. Але яка у нас альтернатива? Не виробляти зброю? Чи не продавати?» – спитав Вучич.

Налагоджені постачання сербської зброї до України позитивно вплинуло на ставлення США, ЄС та НАТО до сербської влади. Особливо зараз, під час протистояння між Косовом та сербською етнічною меншістю яку підтримує Белград. Про це розповіли Financial Times західні дипломати, які працюють у регіоні.

Також, президент Вучич визнав, що його уряду доводиться балансувати, але допомагати росії у війні, яку вона веде в Україні, він не збирається. «Ми приєдналися до всіх резолюцій ООН» – сказав Вучич, маючи на увазі ухвалені організацією документи, які засуджують російське вторгнення.

Допомагати росії Белград не буде й економічно. Про це також дав зрозуміти сербський президент: «Ми приєдналися до заборони на реекспорт товарів, зокрема, таких як технології подвійного призначення для дронів. Ми не станемо центром реекспорту чогось у росію».

Нагадаємо, після початку повномасштабного російського вторгнення, сербський президент регулярно спілкувався телефоном з кремлівським диктатором Путіним. Втім, ось уже майже рік Вучич більше не підтримує контактів із Кремлем.