Сербія постачає 120-мм міни для українських військових (Фото)

Українські захисники використовують на фронті 120-мм осколково-фугасні міни вироблені у Сербії.

Про це свідчать фотографії, зроблені самими українськими військовими. На світлинах також можна роздивитися не лише боєприпаси, а і їхнє маркування.

Як видно на фото, напис на міні свідчить, що боєприпас виготовлено нещодавно – у січні 2023 року, на сербському військовому підприємстві Krušik. Примітно, що компанія Krušik – це сербське державне підприємство. Тобто, постачання цих мін, навряд чи здійснювалося без погодження влади Сербії.

Також цікаво, що ЗСУ вже не вперше використовують сербські боєприпаси.
Зокрема, раніше в Україні помітили сербські реактивні ракети калібру 122-мм нового зразка ER Grad 2000.

Що ж до мін, то на сайті виробника можна ознайомитись з технічними характеристиками нового озброєння ЗСУ. Зокрема, максимальна дальність стрільби — 6555 метрів, а радіус ураження сербської міни — 18 метрів.

Крім цього, 120-мм міна здатна руйнувати інженерні споруди та легкоброньовану техніку.

Влада Сербії багато років поспіль демонструвала проросійську політику. Втім, після повномасштабного вторгнення росії до України, риторика Бєлграда почала змінюватися. Спочатку сербський президент Олександр Вучич намагався підтримувати зв’язки з кремлівським диктатором Путіним. Але, починаючи з літа минулого року, Вучич обірвав всі контакти з Кремлем.

Більше того, сербський президент нещодавно заявив, що Сербія готова продавати зброю Україні та не допомагатиме росії обходити економічні санкції. Оглядачі пов’язують таку зміну риторики сербської влади з тим, що переважна більшість сербів на сьогодні зацікавлена у інтеграції з ЄС, а не у дружбі з росією.