Під час сьогоднішнього брифінгу у Military Media Center начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України Олексій Сергєєв зазначив, що у деокупованих регіонах України слідчі задокументували 5398 воєнних злочинів. Абсолютна більшість яких скоєна на Харківщині.
За словами посадовця, з початку повномасштабного вторгнення більшість розпочатих кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів кваліфікується за статтею 438 Кримінального кодексу України «Порушення законів та звичаїв війни» – 42,1 тисячі. Встановлено 9,2 тисячі фактів вчинення злочинів за статтею 110 ККУ «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України», та 2,2 тисячі правопорушень, які підпадають під дію статті 111-1 ККУ «Колабораційна діяльність». За фактами співпраці з країною-агресором 452 колаборантам уже повідомлено про підозру, 243 провадження зазначеної категорії спрямовано до суду.
Національна поліція продовжує документування фактів організації окупантами місць незаконного утримання та катування людей. На сьогодні на території деокупованих районів співробітники виявили 48 катівень та місць несвободи. З початку деокупаційних заходів поліція у Донецькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях виявила тіла 1116 цивільних осіб, з них 31 дітини.
Олексій Сергєєв розповів, що продовжується робота з відновлення роботи органів правопорядку на деокупованих територіях України, де мешкають понад чверть мільйона осіб. Стабілізаційні заходи проводяться у 665 населених пунктах. Відновлено роботу 20 підрозділів поліції, 10 – у Харківській області, 7 – на Херсонщині, 2 – у Донецькій області та 1 – на Миколаївщині.
Поліцейський додав, що важливим елементом відновлення життєдіяльності на звільнених територіях є їхнє оперативне розмінування. Найбільш небезпечною через щільність замінування лишається Херсонщина та її обласний центр.
Фото Генерального штабу ЗСУ