Реальні цифри війни – висока ціна

Під час засідання Ради безпеки ООН заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс озвучив приблизні цифри загибелі цивільних осіб, внаслідок російсько-української війни станом на 1 грудня нинішнього року. Більшість з них – громадяни України.

Так з 24.02.2022 по 01.12.2022 в Україні загинуло 17023 цивільних осіб, з яких 419 – діти. Мартін Гріффітс наголосив, що з лютого нинішнього року 1 148 дітей отримали поранення, мільйони змушені полишити домівки, а також наражаються на ризик насильства. Про це повідомляє УНН.

Всього за підрахунками Управління Верховного комісара ООН з прав людини понад 14 млн людей змушені були переселитися і залишити свої домівки в Україні, включаючи 6,5 млн ВПО і понад 7,8 млн українців, які перебувають у країнах Європи. Зазначається, що ці статистичні дані є приблизними, а цифри дещо заниженими.

Під час засідання Кабінету Міністрів України 6 грудня нинішнього року Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що більшу частину всіх бюджетних ресурсів в період війни було спрямовано на оборонну сферу. Зокрема, на фінансування армії та сектору безпеки Уряд виділив 1 трлн 130 млрд гривень. На зарплати захисникам Вітчизни, було виділено 770 млрд. грн., на закупівлю, ремонт і модернізацію техніки, і озброєння виділено 176,2 млрд. грн., що є більшою сумою, ніж було витрачено протягом останніх 10 років на ці цілі.

«У бюджеті 2023 року ми також заклали необхідний ресурс, аби наші військові були забезпечені всім необхідним. Для розуміння наведу важливу цифру: зброї та техніки буде закуплено, модернізовано та відремонтовано на 300 млрд грн», — поінформував Денис Шмигаль.