За прикладом “Богдани” – міноборони спростило процес постачання нових зразків зброї до війська

Міністерство оборони України спростило процес постачання нових зразків зброї до війська. Для цього внесли зміни до нормативних документів.

Постачання нових зразків озброєння та військової техніки скоротили до 20 днів. Цей термін може змінюватися залежно від якості та виду матеріалів, повідомило міноборони.

Раніше виробники долали процедуру, яка складалася з шести етапів. Вона могла затягуватись на кілька місяців. Відтепер з неї вилучено одну найтриваліших бюрократичних перепон — видання наказу про допуск до експлуатації. Його погодження з різними структурами МОУ та Генштабу зазвичай тривало близько місяця.

Оновлений fast track постачання зброї передбачає випробування нових зразків зброї та перевірка їхніх бойових характеристик безпосередньо на полі бою.

Якщо новинка приносить успішні результати в бою, то ніяких додаткових випробувань більше не потрібно. Так було, наприклад, з колісною самохідною гаубицею “Богдана”, яка чудово зарекомендувала себе під час виконання бойових завдань.

Ще одна важлива зміна стосується закупівлі найзатребуваніших класів безпілотників (“мікро” та “міні”) цивільного або ж подвійного призначення, які можна переобладнати для виконання бойових завдань. Відтепер держзамовник може закуповувати такі БпЛА, навіть якщо вони не були допущені до експлуатації та кодифіковані як предмет постачання.

Нагадаємо, міноборони обіцяло зобов’язати постачальників маркувати дизельне пальне для ЗСУ червоним кольором. Для цього в нього мали додавати яскравий барвник. У бензині він мав бути зеленого кольору. Постачання такого маркованого пального планувалося з кінця листопада.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.