Міноборони зобов’яже постачальників додавати фарбу у пальне для ЗСУ

Міноборони зобов’яже постачальників маркувати дизельне пальне для ЗСУ червоним кольором. Для цього в нього будуть додавати яскравий барвник. У бензині він буде зеленого кольору.

Постачання такого маркованого пального Міноборони планує налагодити вже наступного тижня. У ЗСУ підфарбоване дизпаливо потрапить наприкінці листопада.

Маркування дасть змогу ідентифікувати та відслідковувати пальне, яке було закуплено винятково для потреб ЗСУ. Також це зменшить можливість його незаконного продажу.

У міністерстві вважають, що колір пального унеможливить зловживання щодо змішування пального. Його якість для військової техніки має надважливе значення.

Промарковане пальне буде неможливо розбавити, щоб колір повністю зник. Навіть якщо його розмішати чимосб дуже сильно, це буде помітно.

Нагадаємо, нещодавно міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про призначення менеджера Арсена Жумаділова гендиректором закупівельної агенції “Державний оператор тилу”. Це державне підприємство запрацює з грудня. Воно буде займатися всіма закупівлями міноборони.

Згодом міноборони спростило механізм закупівлі цивільних БПЛА. Дозволили державному замовнику купувати безпілотники цивільного призначення (Дрони DJI та Autel, FPV-коптери) без жодних додаткових регуляцій. Про це повідомило на своєму сайті оборонне відомство України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.