Японські ракетні комплекси біля Тайваню

Як повідомляє Reuters, Міністерство оборони Японії планує невдовзі розмістити підрозділ протиракетної оборони озброєнний ракетами «земля-повітря» на острові Йонагуні, який знаходиться за 125 кілометрів від східного узбережжя Тайваню. За словами речника міністерства Такеші Аокі, відбувається розгортання ракетних військ згідно плану укріплення Сил самооборони у префектурі Окінава.

Як наголошує джерело, Уряд Японії почав активно зміцнювати обороноздатність країни. У грудні нинішнього року Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив про збільшення оборонного бюджету на наступний рік на 26%, що у підсумку становитиме 320 мільярдів доларів США. Це найбільший військовий бюджет Японії з часів Другої світової війни. Передбачається, що протягом наступних п’яти років сума буде зростати, врешті становитиме 2% ВВП, як у країнах НАТО.

Мілітаризується і Китайська республіка, яка з 1950 року контролює лише територію острову Тайвань. Збільшено термін обов’язкової військової служби на острові з 4 місяців до року. За повідомленням ЗМІ, влада острова планує виділити додаткові кошти на закупівлю зброї, зокрема, ракет, дронів та кораблів.

На фото з Wikipedia: японський ЗРК JSDF Type 81 із ракетами ближнього радіусу дії «земля-повітря»