В ООН зволікають з розслідуванням атак іранськими дронами

Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, 14 жовтня нинішнього року Україна офіційно звернулася до ООН щодо направлення місії для дослідження уламків іранських дронів. Але в організації досі не зробила жодних кроків в цьому напрямку.


Очільник МЗС розповів, що Секретаріат запропонував дві альтернативні дати у листопаді, одна з яких уже була погоджена. Однак секретаріат ООН поінформував про неможливість відвідання України у ці строки. Натомість іранські безпілотники продовжують знищувати українські об’єкти критичної інфраструктури. Як поінформували українські ЗМІ, у ніч з 18 на 19 грудня РФ атакувала Україну 34 дронами-камікадзе типу Shahed із нової партії, яка прибула з Ірану у кількості 250 штук.

Трансляція брифінгу міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби тривала у Фейсбук. Урядовець зазначив, що уряд України закликає світ визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією, а також готується до офіційних кроків для доведення незаконності перебування Росії у Раді Безпеки ООН.

«Я розумію, що в Нью-Йорку не так холодно, постійно є світло, опалення, але нагадаю, що те, що робить секретаріат ООН зараз, це неприпустиме затягування і потурання безкарності Ірану та Росії за їхні дії. Адже йдеться про порушення резолюції Радбезу ООН, загрозу миру та безпеці в світі. В ООН мають пояснити причини затримки та бездіяльності», – наголосив Дмитро Кулеба.

Читайте також: Shahed-136 вже не мерзне?