У Енергодарі готують «евакуаційні» автобуси

За повідомленням Центру національного спротиву, окупанти на Запоріжжі планують так звану «евакуацію цивільного населення» Енергодару. Для цього керівництво атомної станції, яку захопили російські військові, має підготувати автобуси. Людей планують вивозити до Джанкою у АР Крим.

Як зазначає джерело, спочатку «евакуацію» проводять на добровільних засадах, але з огляду на практику вивезення громадян України з інших населених пунктів, окупантами застосовуються і примусові методи виселення. Загарбники ініціюють гуманітарну кризу на тимчасово окупованих територіях, вивозять звідти держустанови, закривають лікарні та аптеки, щоб зробити життя місцевих мешканців нестерпним. Водночас жителів жахають наслідками наступу ЗСУ, подальших «руйнувань і репресій». Обіцяють грошову компенсації всім, хто зголоситься на «евакуацію».

Натомість найближчий до Енергодару  блок-пост у місті Василівка, звідки люди могли потрапити на підконтрольну українській владі територію, закрили ще 19 грудня. Що свідчить про справжню мету «евакуації» мирних мешканців з Енергодару – створити чергову пропагандистську картинку про «тікаючих» з України жителів.