Влітку Німеччина передасть Україні ще 20 БМП Marder

Наступного місяця Німеччина планує передати Збройним силам України ще понад 20 бойових машин піхоти Marder.

Видання RND зазначає, що Міністерство оборони Німеччини доручило збройовому концерну Rheinmetall підготувати до транспортування в Україну ще понад два десятки БМП.

Компанія запевнила, що Marder мають бути доправлені в Україну до кінця липня. Журналісти додали, що Німеччина вже передала Україні 40 цих машин: 20 від Rheinmetall і ще 20 зі складів Бундесверу.

Крім того, концерн Rheinmetall також пропонує передати Києву 60 інших Marder, але спочатку їх потрібно відремонтувати.

БМП Marder 1 перебувають на озброєнні Німеччини з 1971 року. Зараз ці машини використовують лише в Німеччині, Чилі, Індонезії, Йорданії та Греції, існує понад 10 модифікацій БМП, найновіша з яких — A5A1.

Екіпаж БМП складається з трьох осіб, також машина може перевозити залежно від модифікації п’ятьох або шістьох пасажирів.

До озброєння БМП Marder 1 входить автоматична 20-мм гармата Rheinmetall Mk 20 RH-202, яка робить від 880 до 1 030 пострілів на хвилину та має ефективну дальність 2,5 км по цілям на землі та 1,6 км — у повітрі;

Крім того, бойова машина піхоти оснащена протитанковим ракетним комплексом MILAN та димовими гранатами. Додатково на БМП можна встановити 7,62-мм кулемет MG 3.

Щодо досвіду використання Marder, то машина брала участь у військових діях в Афганістані, а також у миротворчих місіях в Косово.

Нагадаємо, що українські військові отримали німецькі бронебійні снаряди DM63A1, які використовуються у танках Leopard 2, які нещодавно були передані ЗСУ.