США запустить групу супутників для відстеження дій РФ та Китаю у космосі

Влітку Космічні сили США запустять групу супутників для відстеження китайських та російських космічних апаратів, здатних пошкодити орбітальні об’єкти.

Видання Bloomberg заявило, що угрупування нових супутників отримало назву “Silent Barker” і повинно доповнити наземні датчики й супутники на низькій навколоземній орбіті.

Це забезпечить можливість пошуку, виявлення та відстеження об’єктів для своєчасного виявлення загроз.

Silent Barker мають запустити на борту ракети-носія Atlas V. Як підкреслюється, це – відповідь на зусилля Китаю та РФ з розробки систем, здатних запускатися на орбіту та знищувати інші супутники.

Американська розвідка переконана, що у Китаю є зброя, призначена для ураження супутників США і їхніх союзників. Зокрема, у Вашингтоні переконані, що контркосмічні операції будуть невід’ємною частиною потенційних військових кампаній Народно-визвольної армії Китаю.

Космічні сили і Національне управління розвідки не повідомляють, скільки супутників входитиме в групу “Silent Barker”, відомо лише що це буде кілька космічних апаратів.

Нагадаємо, що минулого місяця Північна Корея намагалася запустити військовий розвідувальний супутник, але під час польоту він вийшов з ладу — ракета-носій і вантаж впали в море.