Військові розробляють новий комплексний план мобілізації – Зеленський

Генеральний штаб ЗСУ під час засідання Ставки Верховного головнокомандувача запропонував мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей. Про це під час пресконференції повідомив президент Володимир Зеленський.

Мобілізація в такому форматі буде коштувати державі 500 млрд грн.

“Хочу побачити розрахунки від Кабміну, щодо таких заходів. Комплексний план буде підготовлений військовими й поданий до Верховної Ради на розгляд”, – додав президент.

Нагадаємо, у Верховній Раді хочуть змінити принципи проведення мобілізації, надання відстрочки та проходження військової служби. Про розробку нового закону повідомила заступниця голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла.

Серед нововведень вона згадала, зокрема про усунення відстрочки для студентів, які отримують другу вищу освіту та призов деяких громадян, які відбули покарання за кримінальні злочини.

У новому законі пропонується нові обов’язки для військовозобов’язаних. Вони стосуються проходження регулярного медичного огляду та лікування згідно з рішеннями ВЛК. Також чоловіки, які підлягають мобілізації, повинні будуть носити при собі військово-облікові документи, пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.