У ЗСУ відібрали групу пілотів для навчання на F-16 — Politico

Повітряні сили ЗСУ спільно з союзниками сформували першу групу українських пілотів для навчання на американських винищувачах F-16.

Про це повідомило видання Politico, з посиланням на представника у Пентагоні.

До цієї групи увійшло вісім українських льотчиків, які вільно володіють англійською та повністю готові розпочати навчання на американських винищувачах. Підготовка почнеться відразу після затвердження плану.

Ще 20 українських пілотів відібрали для проходження мовних курсів. Вони перейдуть до тренувань на F-16 після набуття необхідних навичок англійської. Підвищувати рівень володіння мовою будуть у Великій Британії протягом серпня.

Загалом, заплановане навчання на F-16 українських 32 пілотів, яких буде достатньо для формування двох ескадрилій.

Раніше, віце-президент з міжнародних відносин американської авіабудівної компанії “Lockheed Martin” Рей Пізеллі заявив, що українські пілоти у серпні почнуть навчання на літаках F-16 на авіабазі Скрідструп у Данії.

Там спочатку проведуть тестування та відбір українських пілотів і технічного персоналу. Для українців там також буде можливість покращити своє знання англійської. Лише після цього розпочнеться теоретичне та практичне навчання.

Нагадаємо, в Україні багато говорилося про те, що союзники затягують надання F-16. “Військовий кур’єр” поцікавився думкою з цього приводу у головного консультанта Головнокомандувача ЗСУ генерал-майор Віктора Назарова.

Так от, він вважає, що одна з причин зволікання з винищувачами – намагання обережно виявляти так звані “червоні лінії” кремлівського диктатора Путіна. Не одразу, а поступово нарощуючи постачання зброї Україні, вони привчали Путіна до думки, що підтримка Києва Альянсом буде нарощуватися і це не зворотній процес.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.