Як ЗСУ звільняли острів Зміїний (Відео)

7 липня минулого року українські захисники остаточно звільнили від російських окупантів острів Зміїний у Чорному морі. Це частина української території, яка розташована за 35 км від узбережжя на схід від дельти Дунаю та за 120 км від Одеси.

Російські війська захопили острів 24 лютого 2022 року. Захисники Зміїного потрапили до полону. Окупанти почали перетворювати острів на логістичну базу для проведення десантної операції в Одеській та Миколаївській областях.

Українські військові здійснили кілька спроб відбити Зміїний. Головною перепоною на шляху до деокупації острова був ракетний крейсер “Москва” – основа системи російського контролю над північно-західною акваторією Чорного моря. 13 квітня 2022 року Збройні Сили України уразили його двома протикорабельними ракетами “Нептун”. “Москва” і 360 окупантів пішли на дно.

Зусилля українських захисників надалі сконцентрувалися на винищенні окупантів та їхньої логістики за допомогою літаків, безпілотників Байрактар та далекобійної артилерії, зокрема, САУ “Богдана”. Зазнавши великих втрат техніки та особового складу, ворог був змушений залишити острів.

Про всі деталі та маловідомі факти з історії звільнення Зміїного дивіться у новому проєкті “Військового Кур‘єра”, який підготовлений за підтримки Центру досліджень воєнної історії ЗСУ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.