Українські пілоти почнуть підготовку на F-16 у Данії з наступного місяця

Українські пілоти у серпні почнуть навчання на літаках F-16 на авіабазі Скрідструп у Данії.

Про це заявив віце-президент з міжнародних відносин американської авіабудівної компанії «Lockheed Martin» Рей Пізеллі.

У Данії спочатку проведуть тестування та відбір українських пілотів і технічного персоналу. Для українців там також буде можливість покращити своє знання англійської. Лише після цього розпочнеться теоретичне та практичне навчання.

У Данії представники українських військово-повітряних сил отримають базові навички та можливість літати та обслуговувати літаки F-16.

Скільки часу займає навчання українців на F-16 – наразі точно невідомо.

Згодом, українські пілоти зможуть тренуватися на авіабазі Борча у Румунії, де розпочне роботу навчальний центр. Роботи з його створення ще ведуться, оскільки Румунія чекає на поставку 32 літаків F-16 із Норвегії. Вони мають надійти на початку 2024 року. Лише після того, як Румунія отримає норвезькі винищувачі, вона зможе організувати підготовку українських пілотів F-16.

Нагадаємо, 11 країн створили коаліцію для підготовки українських пілотів літаків F-16. До коаліції увійшли Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія.

Раніше, Головний консультант Головнокомандувача ЗСУ генерал-майор Віктор Назаров в інтерв’ю «Військовому Кур’єру» розповів, чому союзники України могли зволікати з передачею літаків F-16.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.