В Ташкенті відреагували на заклик російського пропагандиста захопити Узбекистан

Міністерство закордонних справ Узбекистану викликало російського посла Олега Мальгінова через висловлювання співголови партії “Справедлива росія – за правду”, пропагандиста Захара Прилєпіна. Той на публічному заході запропонував приєднати до росії територію Узбекистану. Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Я за те, щоб ось ці території, звідки до нас їдуть гастарбайтери, щоб їх приєднувати. І вже тоді на місці навчати їх російській мові. Щоб не тут їх навчати, а там, припустімо, в Узбекистані. Хто нам заборонить щось зробити корисне на євразійській території? Ніхто”, – сказав Прилєпін.

Згідно з офіційним повідомленням МЗС, у ході зустрічі до Мальгінова в принциповій формі було доведено, що такі необдумані заяви мають свідомо провокаційний характер і можуть негативно позначитися на відносинах між Узбекистаном та росією.

Мальгінов зазначив, що суверенітет, незалежність і територіальна цілісність Республіки Узбекистан ніколи не ставилися під сумнів у росії.

У російському МЗС заявили, що висловлювання Прилєпіна не мають нічого спільного з офіційною позицією російського керівництва.

Нагадаємо, у жовтні в Узбекистані вперше засудили свого громадянина Ільдара Хайруліна за участь у терористичному формуванні “ДНР”. У 2014–2015 роках бойовик знаходився на Донбасі і брав участь у діяльності проросійських формувань. Чоловіка звинуватити у найманстві і присудили п’ять років тюрми.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що росія вербує громадян Вірменії та Казахстану на війну в Україну. У цих країнах з’явилася реклама, яка пропонує охочим повоювати на боці рф одноразову виплату 495 тис. рублів – $5140, і щомісячну зарплату 190 тис. рублів – $1973. Особливо активно лунають заклики до етнічних росіян у північній Кустанайській області Казахстану.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.