Close view of The Euro-Skulptur with multiple skyscrapers on the background in Frankfurt downtown, Germany. Flag of Ukraine and blood on it

Більшість мешканців ЄС схвалює надання допомоги Україні

За даними опитування Євробарометра, переважна більшість громадян ЄС підтримують дії урядів країн-членів стосовно допомоги Україні у війні з Росією. Опитування проводили у всіх 27 державах-членах ЄС відповідно до кількості населення кожної країни з 12 жовтня по 7 листопада нинішнього року. Усього було проведено 26 443 інтерв’ю.

Таким чином з ’ясували, що 74% громадян ЄС вітають обсяг військової, гуманітарної і фінансової допомоги, яка надається Україні, а також конкретні заходи, включаючи санкції проти Росії. Найвищий рівень підтримки зафіксовано у Швеції (97%), Фінляндії (95%), Нідерландах (93%), Португалії (92%) та Данії (92%). Через десять місяців після початку війни в Україні підтримка конкретних заходів, вжитих ЄС, таких як санкції проти російського уряду чи фінансова, військова чи гуманітарна допомога Україні, залишається такою ж високою і становить 73%.

На питання, які цінності Європарламент має захищати насамперед, найчастіше згадується демократія (36%), за нею слідує захист прав людини в ЄС та в усьому світі (29%) та свобода слова і думки (28%). Ці цінності українці щодня захищають з моменту неспровокованого та невиправданого вторгнення в Україну російських військ – переконані три чверті опитаних респондентів.

«Російська агресія принесла жахливі людські страждання та масові руйнування. Мужність та стійкість українців перед терором вражають. Найкраща відповідь та підтримка, які ми, як Європейський Союз, можемо дати — це європейська солідарність та європейська єдність. Українці можуть розраховувати на непохитну підтримку Європарламенту», — прокоментувала результати опитування  голова Європарламенту Роберта Мецола.

Як зазначає джерело, демократія, права людини та свобода слова мають першорядне значення для громадян ЄС, вони закликають Європейський парламент захищати ці цінності, на яких ґрунтується Союз. Хоча 65% респондентів вважає, що рівень їх життя внаслідок російської агресії знизився. Публікацію повних результатів цього опитування заплановано на січень 2023 року.

Читайте також 97% респондентів вірять в успішність ЗСУ