«Вагнерівці» отримали зброю від КНДР –Reuters

За повідомленням міжнародного інформагенста Reuters, один з високопосадовців адміністрації зі США на умовах анонімності зазначив, що Корейська Народно-Демократична Республіка передала ПВК «Вагнер» партію зброї, яка, очевидно, потрапить в Україну.

«Ми можемо підтвердити, що Північна Корея завершила постачання першої партії зброї компанії «Вагнер», яка сплатила за обладнання. Минулого місяця Північна Корея доставила до РФ піхотні ракети і снаряди для використання компанією «Вагнер», — цитує слова високопосадовця агентство Reuters. — Оцінка США, ґрунтується на розвідувальних даних, які будуть оприлюднені у четвер. Кількість матеріалів, доставлених Північною Кореєю, не змінить динаміку бойових дій в Україні, але ми стурбовані тим, що Північна Корея планує поставити «Вагнеру» більше військової техніки».

За словами високопосадовця, офіційні особи США вважають, що постачання зброї КНДР є грубим порушенням резолюцій Радбеза ООН, планується порушити це питання у організації. Найближчими тижнями буде введено нові санкції проти ПВК «Вагнер» та її групи підтримки по всьому світу.

Високопосадовець також повідомив, що російський бізнесмен Євген Пригожин витрачає понад 100 мільйонів доларів США на місяць на фінансування військових операцій ПВК «Вагнер» в Україні. «За оцінками американських фахівців, в Україні дислокується 50 000 «вагнерівців», зокрема 10 000 контрактників та 40 000 засуджених, завербованих компанією. Розвідка Сполучених Штатів повідомляє, що ПВК «Вагнер» відіграє важливу роль у битві за Бахмут. За останні тижні приватна військова компанія втратила близько 1000 бійців вбитими», — зазначає високопосадовець.

Читайте також: В ООН зволікають з розслідуванням атак іранськими дронами