В Нігерії внаслідок вибуху двох безпілотників загинуло 85 цивільних

У Нігерії військові безпілотники помилково атакували людей, які зібралися на релігійне свято. Щонайменше 85 учасників дійства загинуло, 66 – отримали поранення. Серед них багато жінок і дітей. Про це повідомило інформагенство Reuters.

Збройні сили Нігерії ведуть боротьбу проти ісламістських повстанців на північному сході країни, найзапекліше у регіоні Кадуна – за 163 км від столиці Абуджа. Терористи викрадають людей з метою отримання викупу.

Речник штабу оборони Нігерії, генерал-майор Едвард Буба, заявив, що повітряне спостереження зафіксувало переміщення людей, схожих на терористів. Сприйняли їх за загрозу і атакували.

Місцеві розповіли, що селяни зібралися на щорічні мусульманські святкування Маулуд. Після 21:00 почули гучний вибух. Почали допомагати постраждалим і переносити загиблих. 

Приблизно через 30 хвилин пролунав ще один вибух. Внаслідок цього загинуло ще більше людей.

“Частини тіл, в основному дітей, були розкидані на дахах будівель і гілках дерев. Ми упакували їх у порожні мішки для зерна та поклали поряд із тілами загиблих”, – розповів один із місцевих.

Нагадаємо, раніше під час збройних сутичок між скотарями та фермерами в нігерійському штаті Плато загинуло понад 30 людей. Інцидент відбувся у селі Бвої, що в дистрикті Мангу. Наразі поліції та силам безпеки вдалося взяти ситуацію під контроль. Однак вони пояснюють, що подібні випадки поступово стають нормою для штату Плато. Все частіше озброєні банди скотарів нападають на своїх супротивників з метою мародерства і викрадень людей.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.