Із Фінляндії до Росії завезли 3,5 тис. дронів та засоби РЕБ

Правоохоронні органи Фінляндії відкрили кримінальну справу по факту постачання до росії безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби на загальну суму понад 3 млн євро. Про це повідомив сайт фінської митниці.

Йдеться про 3,5 тис. безпілотників вартістю близько 2 млн євро. Для обходу санкцій, у Фінляндії була створена мережа компаній, управління якою здійснювалося з росії. Фірми оформлювали документи для експорту дронів та електроніки до Казахстану. Проте, за даними митниці, товари перевезли до рф.

Згодом так само вчинили із технікою для боротьби з дронами. За документами вона вирушала до Казахстану транзитом через росію. Насправді – залишилась у рф.

За обома епізодами затримали людину, яку взяли під варту. Ще пʼять підозрюваних – розшукують.

Розслідування провели у співпраці з британською, американською та нідерландською владою, а також Європейським поліцейським агентством Європол.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що у Фінляндії планують розпочати виробництво артилерійських боєприпасів для Сил оборони України. Відповідне рішення буде ухвалено найближчими тижнями. Про це повідомляє фінське видання Iltalehti.

Раніше, з’явилась інформація, що Збройні сили України використовують на фронті гармати, які негласно передала Фінляндія. Це радянські 130-мм гаубиці М-46. Про їх приналежність фінам свідчить характерний камуфляж. Відомо, що Фінляндія мала у себе на озброєнні 36 таких гармат. Скільки іх них передали українцям – невідомо. Відео з роботою фінських гармат по позиціях росіян українські військові опублікуали у мережі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.