В Нігерії сталися сутички між скотарями та фермерами: є загиблі

Під час збройних сутичок між скотарями та фермерами в нігерійському штаті Плато загинуло понад 30 осіб, повідомляє місцева влада.

Інцидент відбувся у селі Бвої, що в дистрикті Мангу. Наразі поліції та силам безпеки вдалося взяти ситуацію під контроль. Однак вони пояснюють, що подібні випадки поступово стають нормою для штату Плато. Все частіше озброєні банди скотарів нападають на своїх супротивників з метою мародерства і викрадень людей.

Наприклад, у квітні 2023 року в ході стрілянини в сусідньому штаті Бенуе загинуло понад 50 осіб. Поліція також підозрює в цьому озброєні банди скотарів. Варто зауважити, що Центральна Нігерія є зоною стику між ісламськими та християнськими етносами. Власне фермери у штаті Плато переважно є християнами, тоді як скотарі – мусульманами. Відповідно, подібне насильство має не лише економічне, а й релігійне підґрунтя.

Обраний губернатор штату Калеб Мутфанг заявив, що до нападу причетні іноземні найманці. Однак інших деталей або конкретних фактів чиновник не навів.

Нагадаємо, що на початку травня 2023 року США завершили модернізацію важливої авіабази в Нігерії.