Україна може отримати найсучасніші САУ RCH 155 вже наступного року

У новому пакеті допомоги Україна першою у світі отримає новітні німецькі САУ RCH 155. Німеччина планує передати 18 одиниць найновітніших артустановок. Про це йдеться на сайті уряду ФРН.

Закупівля вартістю 216 млн євро буде профінансована Берліном. Україна є першим замовником унікальних машин, що здатні вести вогонь 155-мм боєприпасами під час руху.

Скриншот з фрагментом списку військової допомоги на сторінці німецького уряду

Наприкінці цьогорічної весни лише завершилися випробування новітньої німецької гармати. Навіть бундесвер не мав таких артсистем на своєму озброєнні.

Німеччини мала намір передати Україні 18 таких бойових машин, але їх спочатку потрібно виготовити. Попередній оголошений термін виробництва – до 2025 року. Тобто Сили оборони можуть отримати техніку на рік раніше.

Артилерійська установка САУ RCH 155 (Remote Controlled Howitzer 155 – дистанційно керована гаубиця). Це перша у світі артсистема, яка може стріляти в русі. Також вона не потребує великої команди – лише дві людини в екіпажі: командир та водій. Дальність польоту становить 40 км, а далекобійний – до 54 км. Максимальний темп стрільби – 9 пострілів за хвилину.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.