В Ірані потужний вибух знищив 16 кораблів зі зброєю (Відео)

В Ірані стався потужний вибух, який знищив 16 кораблів Корпусу вартових Ісламської революції зі зброєю для єменських хуситів. Про це повідомляють ізраїльські ЗМІ.

Серед найбільш значних втрат – шпигунський корабель цієї організації, який допомагав планувати піратські дії хуситів у Червоному морі.

Після початку війни на Близькому Сході хусити почали нападати на торговельні судна в Червоному морі. Це так чи інакше зачіпає інтереси понад 40 країн і порушує майже 20% світового судноплавства. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції з прем’єр-міністром Катару аль-Тані в Досі в неділю.

“Ці атаки безпосередньо вплинули на громадян, вантажі та комерційні інтереси понад 40 країн, порушивши або змінивши маршрути майже 20% світового судноплавства. Це означає, що транспортування товарів туди, куди їм потрібно, займає більше часу. Це збільшує вартість, і ці витрати перекладаються на споживачів у всьому світі”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про початок операції Prosperity Guardian проти хуситів. Головна мета операції –  забезпечити свободу судноплавства в Червоному морі, де загострилася проблема захисту моряків та дотримання міжнародного права. У заяві міноборони США йдеться про те, що вільному перебігу торгівлі загрожує нещодавня ескалація нападів хуситів з Ємену.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.