ССО України знищили унікальну російську систему протидії супутниковому зв’язку (Відео)

Оператори БпЛА 3-го окремого полку ССО під час розвідувальних дій на Донецькому напрямку виявили та допомогли знищити російський комплекс орбітального подавлення супутників “Тирада-2”. Це РЕБ, що спеціалізується на протидії супутниковому зв’язку.

Відео зі знищенням новітньої техніки опублікували бійці ССО у своєму Telegram-каналі.

“Визначивши координати ворожої цілі, оператори ССО навели на неї вогонь ракетного підрозділу Сил оборони. Внаслідок точного вогневого ураження комплекс РЕБ знищено вщент”, – йдеться у повідомленні.

Комплекс призначений для виведення з ладу супутників зв’язку. Росіяни завершили його розробку восени 2018 року. Після цього систему протидії супутниковому зв’язку в обмеженій кількості почали постачати до армії РФ. Навесні 2019-го “Тирада-2” було зафіксовано на території окупованої Луганської області.

Так звані російські ЗМІ навіть заявляли, Що інцидент 2018 року, коли норвезький фрегат Helge Ingstad зіткнувся з танкером Sola TS пов’язаний з випробуванням комплексу. Тоді “Тирада-2” начебто поставила настільки потужні перешкоди, що вивела з ладу системи навігації. Підтвердження такій ефективності комплексу росіяни не надали, але він лишається для них доволі цінним.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв про те, що ЗСУ вперше знищили новий російський комплекс артилерійської розвідки “Ястреб-АВ” вартістю $250 млн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.