Українські військові тренуються форсувати річки на машинах M3 Amphibious Rig у Нідерландах. Підготовка триває з лютого. Ведуть її німецькі та британські інструктори.
Військовослужбовці ЗСУ відзначають великі можливості та ефективну роботу машин. З їх допомогою можна встановлювати плавучі мости між берегами, а також перевозити техніку по воді у форматі паромної переправи.
Один з інженерів, який проходить підготовку відзначив придатність такої техніки до форсування Дніпра. M3 Amphibious Rig можуть переправити навіть важку техніку через річку.
Ці машини Нідерланди обіцяли надати Україні незабаром.
Кадри з навчань у Нідерландах опублікували у мережі.
M3 Amphibious Rig — німецька військова машина-амфібія, яка використовується для переправи танків та інших транспортних засобів через водні перепони. Розроблена фірмою Eisenwerke Kaiserslautern у 1982-1992 роках.
Має два великі алюмінієві понтони, які перевозяться на даху машини. Вони розгортаються на воді і слугують платформою для переправки техніки.
Екіпаж такої машини складає три людини. Техніка рухатись по суші зі швидкістю 80 км/год, по воді – 14 км/год.
При використанні в якості багаторазового порома може транспортувати вагу до 63,5 т., у якості моста – допустиме ще більше навантаження.
Нагадаємо, у вересні біля Херсона українські військові почали займати і розширювати плацдарми для масового форсування Дніпра. Про це йшлося у звіті американського аналітичного центру “Інститут вивчення війни” (ISW). Збройні сили України систематично проводять атакувальні дії на островах у дельті Дніпра поблизу Антонівського мосту.
На днях, українські військові висадились на лівобережжі Херсонщини й зайняли позиції ворога. Успішну операцію, ймовірно, здійснили підрозділи 35-ї та 36-ї бригад морської піхоти ЗСУ. Геолоковані кадри свідчать про те, що Сили оборони здійснили рейди на північ від Піщанівки (14 км на схід від міста Херсон та 3 км від річки Дніпро) та до Пойми (11 км на схід від міста Херсон та 4 км від річки Дніпро).
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.