В Україні спростили порядок допуску до експлуатації безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби

Міністерство оборони України спростило порядок допуску до експлуатації безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби.

Відтепер зазначену техніку можна буде використовувати на підставі акту спільних випробувань або за результатами вивчення заявлених виробником тактико-технічних характеристик.

Усім державним замовникам дозволено закуповувати БПЛА та засоби РЕБ, якщо вони провели із виробниками спільні випробування.

Уряд підтримав постанову, розроблену міноборони. Відтепер Генштаб затверджуватиме технічні вимоги для типів БПЛА із зазначенням тактико-технічних характеристик, яким вони мають відповідати для допуску до експлуатації.

Також на Генштаб поклали обов’язок затверджувати технічні вимоги до засобів РЕБ та їхню поточну потребу.

Раніше не було визначено строк та порядок процедур, які потрібно було пройти для початку експлуатації безпілотників та засобів РЕБ. Через це, допуск до експлуатації та постачання зброї у військові частини розтягувався на місяці.

Нагадаємо, нещодавно міноборони ухвалило наказ, який спрощує процедуру списання втраченого у бою військового майна. Відтепер цей процес займатиме два тижні замість шести місяців.

Відміняється необхідність проводити окреме розслідування по всьому майну та погодження від вищого керівництва. Техніку вартістю до 1,5 млн грн зможуть списувати командири окремих рот, батальйонів чи бригад.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.