Українські військові провели операції в Судані (Відео)

Українські спецпризначенці провели операції в Республіці Судан в Африці проти російської “ПВК Вагнера” та їхніх місцевих союзників із “Сил швидкого реагування” (RSF).

Противники українських військових у квітні спробували влаштувати держпереворот. Ймовірно, дії українців були спрямовані саме проти заколотників.

Офіційно цю інформацію не підтверджено.

Про присутність українських бійців у Республіці Судан свідчать відео, які опублікувало видання “Бабель”.

Раніше інформаційна служба CNN випустила матеріал про вересневі атаки на сили RSF поблизу міст Шамбат та Хартум в Республіці Судан. Відповідальність за них журналісти поклали на українські спецслужби.

Зокрема, у тих сутичках були задіяні FPV-дрони, подібно до дій українських військових на фронті в Україні. Усього журналісти нарахували вісім дронових атак на автівки та обʼєкти RSF і одну наземну операцію в передмісті Хартуму — Омдурмані. Там група спецпризначенців штурмувала будівлю.

Журналісти писали, що “ПВК Вагнера” допомагає RSF зброєю, але про атаки на самих “вагнерівців” не згадували.

Сутички у столиці Республіки Судан Хартумі розпочалися у квітні. Причиною стала спроба лідера угруповання “Сили швидкого реагування” Мохамеда Хамдана Дагало захопити владу у країні шляхом збройного заколоту. Влітку сторони намагалися укласти перемир’я, але бої відновилися знову.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.