Українські спецслужби можуть стояти за ударами по союзниках “Вагнера” ​​в Судані – CNN

Днями користувачі українських соцмереж могли звернути увагу на незвичні відео з Судану. На кадрах FVP-дрони атакували автомобілі місцевих бойовиків. Ці атаки дуже схожі на тактику українських операторів БпЛА, які нальотами ударних безпілотників знищують рухому техніку російських окупантів. Журналісти видання CNN теж звернули увагу на «стиль» цих атак і провели розслідування.

Варто почати з того, що у Судані триває збройний конфлікт за владу у країні. RSF (Сили швидкого реагування) – це збройна організація, яка з квітня намагається захопити владу шляхом державного перевороту. Заколотників підтримує російське угруповання “Вагнер”.

Серія ударів безпілотниками та наземна операція, спрямовані по суданських “Силах швидкого реагування” (RSF) відбулася кілька днів тому. Ці удари було завдано після того, як угруповання “Вагнер” доставило до Судан велику партію зброї.

Після розслідування серії атак, видання CNN заявило про “характерні риси атак дронів в українському стилі“.

У розмові з журналістом CNN українське військове джерело описало операцію як роботу “не суданських військових”. На запитання, чи стоїть за атаками Україна, джерело лише зазначило, що “ймовірно, відповідальність за це несуть українські спецслужби”. Про це йдеться у статті американського медіа.

Спеціальна операція складалася з кількох ударів на воєнізоване угруповання RSF, яке, ймовірно, отримує допомогу від ПВК “Вагнер”.

“Щонайменше у восьми ударах брали участь комерційно доступні безпілотники, які широко використовують українці. Експерти також зазначають, що використана тактика, а саме нальоти дронів прямо на ціль, була дуже незвичною для Судану. В усьому африканському регіоні не використовують цю тактику”, – йдеться у матеріалі. 

Крім того, на контролері дрона було видно текст англійською та українською мовами.

Відзняте згори відео, де щонайменше троє іноземних бойовиків здійснили рейд на будівлю, було геолоковане журналістами CNN до району міста Омдурман. Поблизу цього району відбулися удари безпілотників.

Нагадаємо, сутички у столиці Судану Хартумі розпочалися у квітні. Причиною стала спроба лідера угруповання “Сили швидкого реагування” Мохамеда Хамдана Дагало захопити владу у країні шляхом збройного заколоту.

Влітку сторони намагалися укласти перемир’я, але бої відновилися знову.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, як у своєму “характерному стилі” за допомогою FPV-дрона українські бійці бригади “Азов” і підрозділу аеророзвідки “Кондор” НГУ знищили танк окупантів Т-90М “Прорив” у лісах біля Кремінної.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.