У Судані спроба військового перевороту, йдуть жорстокі бої у столиці

У суданській столиці – Хартумі сьогодні почалися збройні зіткнення між армією та Силами швидкого реагування. Армія виступає на боці нинішнього глави держави – генерала Абдель Фаттаха аль-Бурхана, а Сили швидкого реагування підпорядковані його заступнику – генералу Мохамед Хамдан Дагало.

Сьогодні спецпризначенці Дагало спробували захопити владу в столиці і усунути аль-Бурхана. У відповідь той підняв за тривогою війська, які почали наступ на штаб Сил швидкого реагування. Наразі в центрі Хартума йдуть жорстокі бої між військами та спецназом. Застосувуються танки, літаки та гелікоптери. При цьому, підрозділам генерало Дагало вдалося захопити три аеропорти країни, зокрема, і єгипетські військові літаки, які там знаходилися разом з пілотами.

Пожежа у штабі Сил швидкого реагування після удару армійської авіації

Нажаль, в аеропорту Хартума, захопленому бійцями Дагало, перебувають і два літаки української авіакомпанії SkyUp. На них знаходиться 30 працівників авіакомпанії, яким наразі не дають можливості вилетіти із Судану. Їхнім визволенням зараз займається український МЗС.

Армійський винищувач над житловими районами Хартума

Нагадаємо, генерал аль-Бурхан сам прийшов до влади у Судані у 2019-му році внаслідок військового перевороту. Тоді він погодився очолити тимчасову перехідну раду країни і згодом провести вибори. Його заступник генерал Дагало, який прагнув збільшення впливу в державі не погодився з планом зміни влади в країні і сьогодні підняв збройний заколот.

Сам генерал Дагало та його Сили швидкого реагування також відомі своєю співпрацею з російськими бойовиками з групи “Вагнера”. Зокрема, бійці генерала Дагало спільно з “вагнерівцями” охороняють одне з родовищ золота та вольфрама, де російські компанії добувають коштовні метали, а потім переправляють їх до російського Центробанку.