Група «Вагнера» допомагала заколотникам у Судані – CNN

Російська ПВК «Вагнер» постачала озброєння Силам Швидкого Реагування, які нещодавно влаштували збройний заколот у Судані. Про це повідомляють журналісти CNN.

За даними видання, «вагнерівці» напередодні заколоту у Судані організували передачу партії переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) для Сил Швидкого Реагування і їхнього ватажка – генерала Мохамеда Дагало. Ці ПЗРК могли допомогти збивати заколотникам військову авіацію, яка була застосована проти них нинішнім керівником країни генералом аль-Бурханом. Журналісти пишуть, що змогли проаналізувати супутникові знімки і виявили, що передача озброєння суданським заколотникам сталася на кордоні з сусідньою Лівією, де територію контролює підтримуваний «Вагнером» лівійський генерал Хафтар.

російський Іл-76, що, ймовірно, привіз зброю для суданських заколотників

На супутникових знімках вдалося зафіксувати, як за два дні до спроби перевороту у Судані, транспортний літак Іл-76 вилетів спочатку до Сирії у місто Латакія, що контролюється підтримуваним росіянам диктатором Башаром Асадом. З Латакії літак повернувся на лівійську авіабазу Хадім, контрольовану Хафтаром. Там літак було розвантажено, а вже звідти вантаж ПЗРК перевезли через лівійсько-суданський кордон на одну з баз суданських Сил Швидкого Реагування генерала Дагало.

Журналісти CNN зазначають, що росія була зацікавлена підтримати заколот генерала Дагало через те, що хотіла отримати більший контроль над родовищами золота у Судані. Оскільки, нинішній правитель Судану – генерал аль-Бурхан останнім часом суттєво обмежував доступ росіян, і «Вагнера» зокрема, до природних ресурсів країни.