Українські підприємства почали виробляти патрони, гранати і снаряди нових калібрів

Українські підприємства почали виробляти патрони для стрілецької зброї, снаряди калібру 73 мм та125 мм, гранатометні постріли ВОГ-17 та ВОГ-25, а також – заводські боєприпаси для скидання із безпілотників.

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Він взяв участь у пресконференції, на якій підсумували результати роботи відомства і Укроборонпрому за рік.

Українська промисловість також збільшила виробництво мінометних снарядів. Їх виготовили у 42 рази більше, ніж минулого року. Удвічі більше стали випускати протитанкових ракетних комплексів “Стугна”.

Камишин розповів, що темпи виробництва самохідних артилерійських установок “Богдана” вивели на рівень гігантів оборонної промисловості світу.

Разом з американськими партнерами запустили FrankenSAM – програму, де українські інженери поєднують радянські пускові установки ППО з ракетами стандартів НАТО і навпаки.

Із 4,9% приросту ВВП України у нинішньому році, 1,5% – дала оборонна промисловість.

“ОПК вже стає локомотивом відновлення економіки, і він тільки набирає обертів”, – вважає Камишин.

Він також розповів про перше спільне підприємство з великим німецьким концерном. Українські промисловці також запустили ряд інших форм співпраці з закордонними партнерами.

Нагадаємо, Укроборонпром домовився про співпрацю з естонською компанією Milrem Robotics. Разом вироблятимуть роботизовані системи для українських військових.

Milrem Robotic вважається одним із провідних розробників у сфері роботизованих платформ. Компанія залучена до розробки безпілотних систем для армії Італії. Її роботизовані платформи беруть участь у конкурсі на оснащення армії США.

Перед тим “Військовий кур’єр” публікував фото із заводу на території країни-союзниці, де виготовляють артилерійські 122-мм снаряди для Збройних сил України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.