Журналіст показав роботу заводу, який випускає снаряди для ЗСУ (Відео)

Завод на території країни-союзниці виготовляє артилерійські 122-мм снаряди для Збройних сил України. Підприємство відвідав журналіст Роман Бочкала.

Там він дізнався про особливості продукції і що виробництво триває у три зміни, без вихідних.

Відео, зняте у одному із цехів зі снарядами, журналіст опублікував у соцмережах.

122-мм снаряди використовують у гаубицях радянської розробки Д-30. Вона може уражати цілі на відстані до 15 км – звичайними снарядами, або до 22 км – активно-реактивними боєприпасами. З допомогою такої гаубиці можна знищувати ворожу піхоту, танки, бронетехніку та артилерію.

В Україні, станом на 2021 рік, було 75 гаубиць Д-30. Серед 122-мм снарядів, які використовували українські артилеристи під час повномасштабного вторгнення росіян, були помічені боєприпаси від пакистанської компанії Pakistani Ordnance Factories.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що німецька оборонна компанія Rheinmetall отримала велике замовлення на артилерійські боєприпаси для України. Дюссельдорфське технічне підприємство має поставити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 млн євро. Угода передбачає виготовлення десятків тисяч 155-мм артилерійських снарядів. Замовником є ​​країна-партнер НАТО, яка задекларувала намір підтримати Україну в її оборонній боротьбі ефективною довгостроковою військовою допомогою.

Раніше Європейське оборонне агентство підписало контракти із сімома країнами на придбання 155-мм боєприпасів. Ці снаряди будуть відправлятися до України. Зокрема, вони можуть використовуватися із самохідними артилерійськими установками Caesar, Krab , Panzerhaubitze 2000 і Zuzana, гарматами M777 та FH70.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.