“Укроборонпром” домовився про співпрацю з провідним розробником роботів

“Укроборонпром” домовився про співпрацю з естонською компанією Milrem Robotics. Разом вироблятимуть роботизовані системи для українських військових, повідомляє EDR Magazine.

Milrem Robotic вважається одним із провідних розробників у сфері роботизованих платформ. Компанія залучена до розробки безпілотних систем для армії Італії. Її роботизовані платформи беруть участь у конкурсі на оснащення армії США.

У співпраці з українцями Milrem Robotic розглянуть можливість виробництва техніки THeMIS Combat (з HMG і протитанковими можливостями), Combat Engineering (виявлення мін і розмінування), безпілотних наземних машин CASEVAC. Угодою передбачене й інженерне співробітництво в розробці колісної бойової машини.

“Ця нещаслива війна в Україні ясно показала, що безпілотні та роботизовані системи відіграють важливу роль на полі бою. З часом ця роль зростатиме”, — сказав генеральний директор Milrem Robotics Кулдар Версі.

На його думку, головною метою співпраці з українським розробником є забезпечення безпеки бійців і водночас надання сильнішого й асиметричнішого впливу на сили агресора.

Міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин наголосив, що наша країна набуває унікального досвіду в галузі оборонних технологій і готова поділитися цими напрацюваннями з провідними високотехнологічними міжнародними компаніями.

Нагадаємо, оборонна компанія Rheinmetall отримала від Федерального антимонопольного відомства Німеччини дозвіл на створення спільного підприємства з компанією “Українська оборонна промисловість”. Співробітництво почнуть з технічного обслуговування та ремонту техніки, яку Україна отримала від Німеччини та інших партнерів. В майбутньому планують налагодити спільне виробництво окремих видів оборонної продукції в Україні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.