Українські артилеристи показали іспанські снаряди, які використовують на фронті (Фото)

Збройні сили України використовують на фронті іспанські 155-мм снаряди. Боєприпаси ERO2A1 HE були надані ЗСУ у рамках військової допомоги від Іспанії.

Їх можна побачити на фото, яке опублікували військові. Згідно маркування, що видно на снарядах, вони виготовлені у цьому році. Поряд з іспанськими снарядами лежать касетні боєприпаси, надані США.

На ще одній світлині, поширеній українськими захисниками нещодавно, можна роздивитися іспанські снаряди ближче.

Відомо, що снаряди у Іспанії виготовляє завод FMG, який знаходиться у місті Гранада. Його у 2020 році викупила словацька група MSM. Підприємство у Гранаді активізувало роботу у жовтні минулого року у зв’язку зі збільшенням попиту на 155-мм боєприпаси через війну в Україні.

Випущений на потужностях FMG типовий снаряд зараз коштує 850 євро. Це приблизно на 20% більше, ніж до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Також, на днях стало відомо, що для підтримки контрнаступу ЗСУ Вашингтон шукає постачальників боєприпасів, поки США нарощують власне виробництво снарядів.

У зв’язку з цим, США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю щодо постачання Україні снарядів. Зараз тривають такі самі переговори з Японією.

До 2025 року США планують наростити виробництво боєприпасів до 90 000 на місяць з нинішніх 24 000.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.