США домовились про снаряди для ЗСУ з Болгарією та Південною Кореєю – Financial Times

Для підтримки контрнаступу ЗСУ Вашингтон шукає постачальників боєприпасів для Збройних сил України, поки США нарощують власне виробництво снарядів.

Про це йдеться у статті видання Financial Times. 

У майбутньому США  планують самі забезпечувати потреби України у боєприпасах, але на розгортання  виробництва потрібен час, тому Вашингтон шукає альтернативних постачальників. 

За даними видання, Штати уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю щодо постачання Україні снарядів. Зараз тривають такі самі переговори з Японією. Самі Штати до 2025 року планують наростити виробництво боєприпасів до 90 000 на місяць з нинішніх 24 000.

Старший радник Вашингтонського центру стратегічних і міжнародних досліджень пояснив, що у США не передбачали та не готувалися до тривалої війни, тож зараз Вашингтон прагне якомога швидше розгорнути власні потужності з виробництва боєприпасів.

Сьогодні ША вже передали більше боєприпасів, ніж придбали для власної армії за 10 років. За даними центру Center for a New American Security, за останні 10 років Пентагон придбав близько 790 000 155-мм боєприпасів, а Україні передали понад 2 мільйони.

Крім того, США погодились передати Україні касетні боєприпаси, аби підтримувати темпи наступу Збройних сил України. ЗСУ вже застосовують їх майже на всій лінії фронту — касетні боєприпаси помічено на Куп’янському, Авдіївському, а тепер і Бахмутському напрямку.

Нагадаємо, що згідно з даними британської розвідки контрнаступ ЗСУ виснажив дві російські армії, які тримають оборону на окупованому півдні України. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.