Україна і Франція наблизились до передачі літаків Mirage 2000

Представники Києва та Парижа обговорюють можливість передачі Україні винищувачів Mirage 2000 зі складу ВПС Франції.

Французький портал Intelligence Online повідомляє, що сторони вже близькі до укладення угоди. Військові Повітряних сил України вирушили до Франції, аби узгодити деталі.

Київ цікавить спеціалізований ударний варіант Mirage 2000D. Надання цих літаків українцям можливе завдяки домовленостям, які досягнули торік президенти Володимир Зеленський та Еммануель Макрон.

Неофіційно Париж вже веде навчання контингенту українських пілотів за системою озброєння Mirage на базах Нансі-Ош, Мон-де-Морсан, Веліз та Роморантен-Лентена.

Mirage 2000D оптимізовано для польотів на малих висотах і атак/підтримки наземних військ. Цей винищувач може нести електронні розвідувальні капсули ASTAC, сучасні ІЧ/ВТВ/лазерні цілевказівники, запускати крилаті ракети SCALP-EG/Storm Shadow і бомби з лазерним наведенням.

Франція має більше 50 таких літаків, які проходять середню модернізацію, спрямовану на підвищення їхніх можливостей у класах “повітря-повітря” і “повітря-земля”. Також інженери працюють над створенням додаткової тактильної системи централізованої атаки та навігації, яка полегшить діалог “людина-машина”.

Французькі журналісти пишуть, що частину Mirage 2000D обладнали радіостанціями УКХ-FM і системою передавання відеозображення ROVER. Вони разом із системою передавання даних Link 16 дають змогу безпечно обмінюватися інформацією, зібраною капсулами літака над театром воєнних дій, із командними центрами. Також можуть отримувати інформацію від дружніх сил на землі.

Нагадаємо, влітку на озброєнні Збройних сил України з’явились французькі крилаті ракети  класу “повітря-земля” SCALP EG, які можуть бити на понад 250 кілометрів.

Про їхню передачу Києву президент Франції Емманюель Макрон заявив у липні на полях саміту НАТО. Проте лише у серпні з’явились кадри із цими ракетами на озброєнні української авіації. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.