Проти чернівецького обласного воєнкома зареєстрували кримінальне провадження

Проти начальника Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ігоря Сорокопуда зареєстрували кримінальне провадження. Його підозрюють у незаконному збагаченні.

Прокурори Спецпрокуратури в сфері оборони Західного регіону розпочали перевірку. Провадження зареєстровано за інформацією ЗМІ про чималі статки, якими володіє Ігор Сорокопуд.

Зокрема, “Військовий кур’єр” повідомляв, що згідно з деклараціями воєнкома, він та його родина є власниками трьох квартир у Чернівцях, будинку в Снятині та земельної ділянки в Поляниці Івано-Франківської області.

Крім того, у родині воєнкома є три авто. Сам він володіє Toyota Land Cruiser Prado 2019 року, а його дружина – Audi Q5 2015-го. На дитину записаний Volkswagen Golf 2011 року.

Також у Ігоря Сорокопуда є 364 тис. грн на банківських рахунках, $23 тис. та 12 тис. євро готівкою, а також $3 тис. у банку.

З початком повномасштабного вторгнення, більшість державних службовців не подають декларації про свій майновий стан. Реєстр декларацій закритий, то ж чи змінився майновий стан військовослужбовця – невідомо.

Прокуратура перевірить буковинського воєнкома на предмет незаконного збагачення. Правоохоронці вже встановлюють усі обставини справи, перевіряють документацію. Санкція інкримінованої статті, яку присвоїли воєнкому Буковини передбачає від 5 до 10 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Нагадаємо, “Військовий кур’єр” зміг додзвонитися до Ігоря Сорокопуда і поставити питання про походження його статків. Втім, пан Сорокопуд не зміг переконливо пояснити як йому вдалося заробити гроші на все майно, вказане у його декларації.

Так, все назване вами, відповідає моїй декларації. Але, ви уважно вивчіть мою біографію, коли я одружився, на кому я одружився. Тоді у вас зникне більшість питань про моє майно” – сказав “чернівецький воєнком”, додавши, що надалі не готовий спілкуватися телефоном.

Що ж до натяку воєнкома на значні заробітки його дружини, то ця інформація не пояснює походження його статків. Оскільки, як вказано у декларації полковника Сорокопуда, у 2019 році його дружина заробила лише 57 тис. грн.

Також “Військовий кур’єр” показував, як підлеглі полковника Сорокопуда у селищі Глибока Чернівецької області серед білого дня викрали людину.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.