Біля Токмака росіяни втратили самохідну гаубицю “Акація” (Відео)

Відео зі знищеною російською самохідною артилерійською установкою 2С3 “Акація” з’явилось у мережі. Воно було зняте відразу після вибуху, який знищив САУ.

Зняв ці кадри водій або пасажир автомобіля, який проїжджав біля тимчасово окупованого Токмака у Запорізькій області.

“Акація” – це радянська 152-мм самохідна артилерійська установка. На озброєні перебуває з 1973 року. Максимальна дальність стрільби САУ – 20,5 км. Скорострільність гармати складає 2-3,5 пострілів за хвилину.

Шасі самохідної гаубиці розроблено на базі пускової установки ЗРК 2К11 “Круг”. В передній частині корпусу стоїть 12-циліндровий дизельний двигун. Корпус машини повністю броньований катаною листовою броньою, що забезпечує захист екіпажу від куль і осколків. 

Є ще російська модернізована версія – 2С3М, з барабанним механізмом подання на 12 зарядів. У такої САУ зменшено кількість люків у задніх бронелистах корпусу та башти, змінено конфігурацію цих люків. Антену старої радіостанції Р-123 перенесли наверх башти. Боєкомплект збільшено з 40 до 46 зарядів.

За даними дослідницького проєкту Oryx, росія втратила в Україні 132 гаубиці “Акація”.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що українські воїни знищили ворожу 152-мм САУ 2С3 “Акація” біля населеного пункту Весела Долина Донецької області. Відео потужної детонації боєкомплекту САУ опублікували самі бійці.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.