На озброєнні ЗСУ з’явились французькі крилаті ракети SCALP EG (Відео, Фото)

На озброєнні Збройних сил України з’явились  французькі крилаті ракети  класу “повітря-земля” SCALP EG, які можуть бити на понад 250 кілометрів.

Про їхню передачу Києву президент Франції Емманюель Макрон заявив минулого місяця під на полях саміту НАТО. Проте лише сьогодні з’явились кадри із цими ракетами на озброєнні української авіації. 

Так під час привітання льотчиків із днем Повітряних сил президент України Володимир Зеленський поставив автограф на французькій ракеті SCALP EG. Для її використання українські військові модернізували радянський винищувач Су-24, як це було і з ракетою Storm Shadow.

На Заході носіями ракет Storm Shadow/SCALP є більш сучасні винищувачі Eurofighter Typhoon, Dassault Rafale, Panavia Tornado та Dassault Mirage 2000. Тож модернізація радянських літаків під сучасне озброєння стала несподіванкою для військових аналітиків.

Загалом SCALP EG можна назвати аналогом британських ракет Storm Shadow, відмінності полягають лише у програмному забезпеченні та літаках-носіях ракет. Заявлена дальність пуску цієї крилатої ракети становить понад 250 км в експортному варіанті – і до 560 км у варіанті для армій Франції та Британії.

Ракети SCALP мають довжину понад 5 метрів і діаметр корпусу 63 см. Вага ракети складає 1300 кг, а корисне навантаження складає 450 кг. Така бойова частина дозволяє залишати ями, завглибшки до 30 метрів.

Керується SCALP потрійною навігаційною системою, яка використовує інерційну навігацію, GPS та референсну навігацію місцевістю. У поєднанні з інфрачервоною системою самонаведення та алгоритмами автоматичного розпізнавання це дозволяє ефективно вражати цілі навіть у важких умовах.

З огляду на напис на  українській ракеті “SCALP EG” можна заявити, що це експортний варіант із дальністю близько 250 кілометрів. Цього досить, щоб вразити окупантів у будь-якій точці окупованої України, а для ударів вглиб рф Київ обіцяв не використовувати західне озброєння. 

Натомість головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Україна готова використати власну зброю для ударів по території росії. До слова, днями невідомі дрони атакували базу ВМФ рф у Новоросійську.

Цікаво, що напередодні українські військові продемонстрували український морський дрон-камікадзе MAGURA V5.  У проморолик включили кадри роботи морського дрона. Зокрема, показали ураження російського військового судна “Іван Хурс”, яке відбулося у травні цього року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.