Україна готова легалізувати медичну марихуану заради ветеранів — Bloomberg

Війна з росією завдала страждань десяткам тисяч військових і мирних жителів в Україні. Вони важко переживають наслідки поранень і посттравматичного стресового розладу. На цьому тлі влада готова легалізувати медичну марихуану.

Таким чином, хочуть запропонувати ветеранам та жертвам війни потенційну допомогу. Про це повідомляє американське інформаційне агенство Bloomberg.

Парламент схвалив у першому читанні закон, що дозволяє в Україні використовувати марихуану в медичних цілях. Остаточний розгляд може відбутися на наступному засіданні парламенту, повідомив голова комітету з охорони здоров’я Михайло Радуцький.

Використання ветеранами медичного канабісу часто висувалося як лобістський аргумент для легалізації в США. У разі схвалення закону в Україні, її мешканці за медичним рецептом зможуть купувати марихуану через шість місяців після набрання чинності документом. Використання в рекреаційних цілях буде заборонено, а виробництво буде жорстко контролюватися урядом.

Очікується, що ветерани бойових дій складатимуть великий відсоток користувачів. Кількість українців, які беруть участь у війні проти росії, може сягнути 4 мільйонів – близько 10% від загальної чисельності населення.

Нагадаємо, військовим збільшили терміни перебування на лікуванні. Це стало можливим завдяки набуттю чинності законопроєкту Верховної ради № 3379-IX. Законопроєкт вніс зміни в закон “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.