Омбудсмен засудив заяви Фаріон щодо бійців Нацгвардії та ЗСУ (Відео)

Омбудсмен Дмитро Лубінець засудив висловлювання мовознавиці та ексдепутатки Ірини Фаріон про російськомовних захисників з бригади Нацгвардії “Азов” та 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. Уповноважений з прав людини звернувся до правоохоронних органів.

“У мережі шириться відеозвернення, де висловлюються звинувачення стосовно військовослужбовців Збройних сил України, які спілкуються мовами нацменшин. Це приниження їх людської гідності, створенні ворожої, образливої або зневажливої атмосфери. Це форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України”, – зазначив Лубінець, не уточнивши про заяви якої саме публічної особи йдеться.

Свої звернення він направив Національній поліції України, Службі безпеки України, Нацраді з питань телебачення і радіомовлення. Попросив перевірити інформацію та вжити відповідні заходи реагування.

Лубінець вважає, що Україну захищають чоловіки і жінки з різних груп суспільства, національних спільнот, віросповідання та переконань та місця проживання. Він підкреслив, що порушення рівноправності громадян карається статтею кримінального кодексу.

У соцмережах переконані, що йдеться про Фаріон, яка на днях звинуватила військових, зокрема бійців “Азову” та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Жінка заявила, що не може назвати їх українцями. Її виступ викликав хвилю обурення в суспільстві.

При цьому, Фаріон і раніше відзначалася провокативними заявами та намагалася приховати своє минуле. Зокрема, неодноразово заперечували, що була комуністкою, однак журналістам вдалося знайти документальне підтвердження цього факту. У Всесоюзний Ленінський комуністичний союз молоді (ВЛКСМ) її прийняли в 1978 році. Через 10 років – 1988-го – вона стала членом Компартії.

Нагадаємо, раніше Міністерство оборони України призначило на посаду керівника департаменту ресурсного забезпечення Руслана Ригованова. Втім, дане призначення одразу викликало скандал. Як повідомив український військовий Олег Симороз, Ригованов раніше засвітився у кількох корупційних схемах з київським майном. Але, найгірше те, що він кілька років тому неодноразово брав участь у російських пропагандистських телешоу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.