В Запорізькій області ЗСУ здолали перевагу російської артилерії – WSJ

У Запорізькій області українські військові провели успішну боротьбу з російською артилерією. Окупанти на тому напрямку втратили вп’ятеро більше гармат і реактивних систем залпового вогню ніж ЗСУ.

Саме ворожа артилерія, на рівні із мінними полями та інженерними загородженнями, стали на перешкоді швидкому прориву української піхоти та механізованих формувань. Про це пише The Wall Street Journal.

Американські лікарі відзначили, що близько 70% українських бойових втрат є результатом артилерійських ударів. Тому знищення російської артилерії та РСЗВ рятує життя українцям.

За даними дослідницького проекту WarSpotting, з початку українського контрнаступу у червні було знищено 177 російських гармат та реактивних систем залпового вогню. У Запорізькій області, яка стала головним напрямом удару ЗСУ, було знищено 92 одиниці російської артилерійської техніки проти 19 українських.

Успіхи українських артилеристів стали можливими завдяки більш точним та ефективним західним артилерійським системам, що використовують радари. Також велику роль відіграли розвідувальні дрони. Завдяки їхній злагодженій роботі з артилеристами вдалося підірвати перевагу росії у вогневій потужності.

У окупантів навіть став виникати дефіцит боєприпасів. Удари по їхніх складах, змусили перемістити запаси снарядів подалі від лінії фронту.

Завдяки отриманим від США високоточним артилерійським снарядам, зокрема Екскалібур, українці можуть ефективно використовувати кожен постріл. Щоправда, російські системи радіоелектронної боротьби почали глушити сигнал GPS снарядів Екскалібур.

Тому слід відзначити, що росіяни також адаптуються. На початку широкомасштабного вторгнення росія витрачала бездумно тисячі артилерійських снарядів. Одного разу випустили 900 боєприпасів у порожнє поле далеко від позицій українських військових.

Тепер росія поєднує загальні артилерійські удари згідно з радянською доктриною та високоточні удари, координовані безпілотниками. Вони пильніше стали шукати українські радари, розрахунки безпілотників та гармати. Підрозділи артилеристів ЗСУ змушені постійно перевозити свою зброю, щоб уникнути ураження ворогом.

Нагадаємо, до міста Тихорецьк у Краснодарському краю рф почали  доставляти зброю, яку росіянам надала Північна Корея. Про це пише The Washington Post, посилаючись на аналіз супутникових знімків та інформацію від американських чиновників.

Аналітики дослідницького проекту Ukraine Weapons Tracker розпізнали на фото, які окупанти опублікували у мережі, північнокорейські снаряди. Вони вже надійшли у розпорядження російських артилеристів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.