В Румунії схвалили купівлю 32 найсучасніших американських винищувачів F-35

Вища рада оборони Румунії схвалила купівлю 32 американських винищувачів останнього покоління F-35 за $6,5 млрд. З їх допомогою збираються посилити протиповітряну оборону.

У відомстві стверджують, що наразі чекають погодження від парламенту для початку процесу закупівлі. Про це повідомляє Reuters.

Угода з США також включатиме послуги з матеріально-технічного забезпечення та навчання, авіасимулятори та боєприпаси. За Румунією залишатиметься право придбати ще 16 літаків F-35 пізніше.

Загалом, з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Румунія підвищила витрати на оборону до 2,5% ВВП.

F-35 – багатоцільові винищувачі п’ятого покоління, які розроблені американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics Company. Нинішня вартість одного літака становить орієнтовно $100 млн.

Завершили розробку у 2006 році, з 2012-го почали використовувати з навчальною метою. На бойове чергування у ВПС США винищувачі F-35 стали у 2016 році у складі 34-ї ескадрильї.

За твердженням віцепрезидента Lockheed Martin Стівена О’Браєна, винищувач здатен здійснювати політ зі швидкістю, що в 1,2 раза перевищує швидкість звуку, протягом 240 км.

Модифікація F-35B призначена для базування на авіаносних кораблях. Такий літак здатен виконувати вертикальний зліт. Для цього сопло двигуна F-35B повертається вниз на 95°, а встановлений за кабіною пілота вентилятор створює підйомну тягу.

Нагадаємо, нещодавно на авіабазу Фетешті в Румунії прибули чотири винищувачі F-16 із США. Експерти пов’язують це із виявленими уламками російських дронів на території Румунії. Американськими літаками хочуть посилити патрулювання повітряного простору НАТО в Чорноморському регіоні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.