У Фінляндії затримали російського бойовика, який воював на Донбасі

У Фінляндії заарештували одного з лідерів російського неонацистського воєнізованого угруповання «Русич» Яна Петровського. Про це повідомив фінський канал MTV3.

Українські правоохоронні органи звинувачують Петровського у скоєнні терористичних злочинів у Луганській та Донецькій областях протягом 2014-2015 років. Він брав участь у війні в Сирії на боці російської армії.

2022-го Петровський очолив підрозділ «Русич», який входить до складу ПВК «Вагнер». Бойовик перебуває під санкціями ЄС, США, Японії, Швейцарії та Нової Зеландії. 

Українська влада звернулася до Фінляндії із запитом про екстрадицію воєнного злочинця.

Диверсійно-штурмова розвідувальна група «Русич» – російське неонацистське воєнізоване угруповання. Польовим командиром групи, до поранення у 2022 році на Харківщині, був терорист Олексій Мільчаков. Він відомий знущаннями та стратами українських військових. У 2022 році Мільчаков опублікував «Інструкцію з утилізації військовополонених ЗСУ», у якій закликав катувати та вбивати захоплених у полон.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що загибель ватажка ПВК “Вагнер” Євгенія Пригожина матиме глибокий дестабілізуючий вплив на бойовиків. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Путін, найімовірніше, наказав убити Пригожина, аби помститися за приниження та заколот ПВК «Вагнер» 23 червня.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.